KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16218106

nr 1621 8106

Fritz Ahlgrensson

(1838-1902), Sverige

Signerad. Akvarell, bildmått: 17x23cm, yttermått inklusive ram: 32x37cm

Fritz Ahlgrensson, född August Fredrik Ahlgrensson 1838, svensk konstnär, död 1902 i Stockholm.

Utrop:

300 kr

måndag 20 maj 2024
kl 19:45:04

Fritz Ahlgrensson

Läs mer om Fritz Ahlgrensson